HRAD DÍVČÍ KÁMEN

HRAD DÍVČÍ KÁMEN

Monumentální romantická zřícenina rozprostřená na vysoké skále v překrásné přírodě nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy mezi městy České Budějovice a Český Krumlov. Tento výlet je možné spojit s výstupem na Kleť či naopak, jelikož se obě místa nachází nedaleko u sebe. Hrad stál na vysokém skalnatém návrší, obtékaném řekou Vltavou a Křemežským potokem, který se pod hradem vlévá do Vltavy. <br/> DOSTUPNOST: po žluté značce z Holubova (asi 3 km) - tuto cestu doporučuji pro rodiny s dětmi a my ji chodíme nejčastěji, jelikož jí dobře projedete s kočárkem, koloběžkou, kolem, či odrážedlem - menší děti. Dále po červené turistické značce ze Zlaté Koruny (asi 5 km), z Boršova nad Vltavou (asi 14 km) nebo od železniční zastávky Třísov (asi 1,5 km). Cestou z Třísova je zřícenina při pohledu z vrchu dobře vidět v celé své mohutnosti.

Oblast hradu vyhlášena přírodní rezervací, která je zároveň součástí CHKO Blanský les.

Hrad je jednou z nejrozsáhlejších a nejlépe dochovaných středověkých památek v České republice.

Na hradě je připravena k zakoupení na pokladně hra o skřítkův poklad. Vybrat si můžete ze 4 verzí podle obtížnosti. Pokud hru splníte, získáte tajný kód k otevření truhličky s pokladem. Nakonec to bavilo i našeho 14 letého syna a zahrála si celá rodina:-D Takže doporučuji.

V prostorách hradu se pravidelně konají koncerty, historická, šermířská a divadelní vystoupení, středověké trhy, přednášky a výstavy. 

 

OTEVÍRACÍ DOBA: hrad je přístupný celoročně

 

VSTUPNÉ:

Dospělí 85 Kč
Děti do 5 let zdarma
Děti 6–15 let 50 Kč
Studenti s průkazkou 15–26 let 50 Kč
Senioři nad 65 let 50 Kč
Organizované skupiny do 6 let (např. mateřská škola) 10 Kč
ZTP do 18 let zdarma
ZTP nad 18 let 50 Kč
Držitelé průkazu ZTP/P a průvodci ZTP/P zdarma 

ubytování
jižní čechy
+
chalupa U Pilných
=
pohodová
rodinná dovolená!