Aktivity

Jižní Čechy nabízejí svým návštěvníkům neomezený počet různorodých zážitků a příležitostí, jak si zpestřit dovolenkový pobyt. Na Kaplicku se dá strávit hezká letní dovolená i zimní dovolená, v obou ročních obdobích se u nás nudit nebudete. Vyberete-li si pro váš poznávací pobyt naše ubytování v soukromí, může vám být tato stránka nápomocna při plánování aktivit během vašeho pobytu. Konkrétnější přímé tipy na výlety či jiné zajímavé akce naleznete přímo na podstránce s patřičným názvem.

Níže naleznete několik obecných "inspiračních" informací.  

 

1. Pěší výlety z místa pobytu

Trasy jsou uvedeny v maximalistické verzi celodenního výletu jako "jednosměrné" s návratem autobusem či přes zařízený zpětný odvoz.

  • Mostky - Kaplice - Omlenička - Rojov - Věžovatá Pláně - Sedlice - Přídolí - Křížový vrch - Český Krumlov (28 km)
  • Mostky - Kaplice - Omlenice - Zahrádka - Rožmitál na Šumavě - Rožmberk (26 km)
  • Mostky - Blansko - Přehrada na Černé - Děkanské Skaliny - Daleké Popelice - Kohout - Vysoký Kámen - Předletí - Benešov nad Černou (20 km)
  • Mostky - Zámeček Schrötter - Ješkov - Louzek - Rychnov nad Malší - Svatý Kámen - Dolní Dvořiště (20 km)
  • Mostky - Kaplice - soutok Malše a Černé - Pořešín - Svatý Jan nad Malší (25 km)

Mnoho z uvedených tras lze zkrátit a výlet realizovat v podobě, kdy návrat autobusem nebude nutný (např. na Louzek, Bujanov, Děkanské skaliny lze dojít tam i zpět v rámci jednoho dne a v rámci přijatelné porce našlapaných kilometrů). U výletů za houbařením Vám rádi poradíme "kam", v nejbližším okolí je mnoho míst, kde se dají nasbírat plné koše…

2. Cyklotrasy
Jižní Čechy a cykloturistika, to je spousta krásných tras. Na rozdíl od cykloturistiky na Třeboňsku jsou sice trasy na Kaplicku již více členité (středně obtížné), ale rodinný výlet na nich bez problému zvládnete, pokud se před dovolenou u nás patřičně rozjezdíte.
Níže jsou uvedeny pouze některé z možností. Při pohledu do cyklomapy si určitě naplánujete trasu podle svého gusta, my se vám pokusíme poradit, která místa by bylo škoda vynechat...

  • Cyklotrasa Mostky - Malonty - Bělá - Janova Ves - Cetviny - Svatý Kámen - Rychnov nad Malší - Ješkov - zámeček Schrötter - Mostky (41 km)
  • Cyklotrasa Mostky - Kaplice - Omlenice - Bujanov - Rožmitál na Šumavě - Metlice - Rožmberk - Dolní Dvořiště - Rychnov nad Malší - Kaplice - Mostky (54 km)
  • Cyklotrasa Mostky - Blansko - Benešov nad Černou - Černé Údolí - Dobrá Voda - Horní Stropnice - Rychnov u Nových Hradů - Benešov nad Černou - Kaplice - Mostky (60 km)
  • Cyklotrasa Mostky - Kaplice - Pořešínec - Besednice - Svatý Jan nad Malší - Římov - Velešín - Dlouhá - Kaplice - Mostky (42 km)
  • Cyklotrasa Mostky - Kaplice - Benešov nad Černou - Rychnov u Nových Hradů - Žumberk - Trhové Sviny - Besednice - Kaplice - Mostky (62 km)

3.Výlety do 35 km (přeprava na místo a návrat autem, busem, vlakem)
Je jedno, zda preferujete výlety na zámky čí se raději touláte po turistických trasách. Novohradské horyČeskokrumlovsko či Kaplicko vám nabízí různorodé možnosti a cíle. Níže naleznete náše tipy na cílové místo vašeho výletu s odkazem na www stránky, existují-li.

Města:
České Budějovice, www.c-budejovice.cz - výlet na České Budějovice
Český Krumlov, www.ckrumlov.cz - výlet na Český Krumlov
Nové Hrady, www.novehrady.cz - výlet na Nové Hrady
Vyšší Brod, www.vyssibrod.cz

Hrady, zříceniny:
výlet na hrad Rožmberk, www.hrad-rozmberk.cz
výlet na zříceninu hradu Velešín, www.divcikamen.cz - výlet na Dívčí Kámen
výlet na zříceninu hradu Pořešín, www.hradynamalsi.cz
výlet na zříceninu hradu Louzek, www.hradynamalsi.cz

Zámky:
výlet na zámek Český Krumlov, www.ckrumlov.cz/cz1250/zamek/oinf/i_sthrza.htm
výlet na zámek Hluboká nad Vltavou, www.npsumava.cz
výlet na Novohradské hory, www.novohradky.cz
výlet na Lipno, www.lipno.cz
výlet na Žofínský prales, www.boubin.cz
výlet na Kleť, www.klet.com
Křížová cesta Římov, www.rimov.cz

ubytování
jižní čechy
+
chalupa U Pilných
=
pohodová
rodinná dovolená!