Kaplicko, Novohradské hory

Kaplicko, Novohradské hory

Kaplice nepatří mezi nejznámější turistické destinace v ČR. Přečtěte si v tomto článku alespoň několik základních informací!

Kaplicko je mikroregion v jižních Čechách, který se nachází na pomezí Novohradských hor. V době nedávno minulé se jednalo o oblast, která byla díky hranici s Rakouskem velmi přísně střežená. I díky tomu byla příroda v pohraničním pásmu nedotčená průmyslem či hustým zasídlením. A svou krásu si ponechala dodnes.

Kaplicko jako region také hraničí ve svém západním cípu s Národním parkem Šumava a tím pádem také s vodní nádrží Lipno. Bylo by zbytečné popisovat zde do detailu to, co již bylo popsáno jinými. Proto nám dovolte, abychom Vám níže dali k dispozici několik zajímavých odkazů, s jejichž pomocí se o regionu Českokrumlovsko - Kaplicko - Novohradské hory snad dozvíte vše, co vás zajímá:
www.jiznicechy.cz 
www.mestokaplice.cz 
www.ckrumlov.cz 
www.novohradsko.cz 
www.npsumava.cz 
www.novohradky.info 
Mostky jsou "mini vesnicí", pouze devět domů ve vsi je trvale obýváno. Naše chalupa, ve které se nachází apartmán, je polosamotou. Ze tří stran je obklopena zelení, pouze na jižní straně domu máme sousedy. Další domy jsou od nás vzdáleny minimálně 100 m.

V obci není žádný obchod ani restaurace, ale velkou výhodou je fakt, že Kaplice je vzdálená pouze 2 km (restaurace, Penny, Albert, lékárna, lékař, infocentrum apod.). Pro úplnost přidáváme několik údajů, jaké možnosti se Vám nabízejí, rozhodnete-li se dovolenou trávit u nás. Jedná se o aktivity, které jsou dostupné v nejbližším okolí ubytování:
turistika jižní Čechy, Kaplicko - nepřeberné množství tras v blízkém i vzdálenějším okolí
cykloturistika jižní Čechy, Novohradsko - nádherné trasy vedou jak po asfaltových cestách, tak i lesem, díky členitému terénu jsou většinou středně náročné
koupání - bazén u chalupy, dvě přírodní nádrže jsou cca. 1,5 km vzdálené (příjezd možný i autem), řeka Malše je od nás 2 km
tenis - možnost zajistit pronájem kurtů v Kaplici (2 km)
squash - možnost zajistit pronájem kurtu v Kaplici (2 km)
rybolov - nádrž Květoňov, nádrž Dobechov a řeka Malše
houbaření - nejbližší les je pouze 0,5 km daleko
vyjížďky na koních - možno zajistit v nejbližším okolí (Malonty 5 km, Omlenice 5km)
muzea a kultura - Kaplice, Bujanov, Český Krumlov, České Budějovice…
hrady a zámky jižní Čechy - v blízkém okolí se nachází hned několik zřícenin hradů a hrad Rožmberk
lyžování, skiareály jižní Čechy - Skiareál Lipno (30km), Skiareál Kozí Pláně (7km), Skiareál Sternstein (35 km)

ubytování
jižní čechy
+
chalupa U Pilných
=
pohodová
rodinná dovolená!