Ubytování se zahradou, pro rodiny s dětmi jako stvořené

Křivý je dobrý, rovný o dost lepší!!!

Není řeč o charakteru - ten je dobrý jenom rovný. Jde o terén. Jde o zahradu. Každá zahrada je fajn, ale rovná je o dost lepší!

Letos v červnu je to přesně 15 let, co jsme v Mostkách u Kaplice nabídli "náš" podkrovní apartmán ke krátkodobému pronájmu. Mamka byla relativně krátce v důchodu, mělo jí to pomoci k tomu, aby se cítila jako užitečný důchodce...

Uteklo spousta vody v nedaleké Malši, mamka už se na nás kouká zhora. Můj bratr v roce 2019 zrekonstruoval spodní část chalupy a vy si tak nyní můžete pronajmout celou chalupu. Těší nás, že na naši nabídku ubytování slyšíme sámou chválu a vážíme si toho.

Na rozdíl od běžných ubytovacích center masové turistiky, ať již se jedná o nepříliš vzdálenou Šumavu či Lipno, Vám již od roku 2008 umíme nabídnout kromě hezkého ubytování i něco navíc. Venkovní prostor v tisících metrech čtverečních. Naleznete na něm bazén, venkovní posezení či pergolu. Také dětská hřiště.

Ale dominantou venkovního prostoru vždy byla zahrada vedle chalupy. Když se nám podařilo od bývalého vlastníka tento prostor vykoupit, čekalo nás spousta práce. Zahrada byla dlouhodobě bez údržby. Vykácelo se spousta náletových dřevin, zahradu jsme začali pravidelně sekat a posléze jsme na ni umístili několik prvků dětského hřiště. Já osobně jsem tam rád trávil volný čas (tedy asi tak 1x za tři roky jsem si tam sedl na 15 minut na lavičku:-)), ale pro opravdu malé caparty měl prostor jednu malou vadu na kráse. Terén byl poměrně dost svažitý, místy podmáčený.

Měl jsem plány už tehdy, jak vše napravit. Nicméně tak trochu nechtěně jsem v roce 2011 začal na stará kolena budovat vlastní firmu. Chalupa u Pilných musela jít stranou, o ubytování se tedy vzorně začala starat moje manželka a posléze můj bratr se švagrovou. Ale "velký věci", na ty jsem byl já. A na ty nebyl čas. Až do listopadu 2021.

Pustil jsem se na chalupě zase do práce. Máme velké plány. Zatím tajné:-). Tajný však není fakt, že zahradu se nám v ubytovací mimosezóně podařilo zcela přetvořit. V určitém smyslu je to stále polotovar, ale už teď je krásná! S úžasným výhledem na předhůří Novohradských hor. Na Blanský a Hradišťský vrch si teď můžete ze zahrady doslova sáhnout.

Zajímá Vás jak to u nás na zahradě nově vypadá? Pak si pusťte toto video!


 

ubytování
jižní čechy
+
chalupa U Pilných
=
pohodová
rodinná dovolená!